Nie żyje Teresa Majchrzak (29.03.2021)

21032021TMTeresa Majrzak była matką zamordowanego w stanie wojennym przez ZOMO 19-letniego Piotra Majchrzaka.

"Z wielkim żalem i bólem przyjęliśmy informację o śmierci Teresy Majchrzak" - mówi Radiu Poznań przewodniczący wielkopolskiej Solidarności Jarosław Lange.

Bardzo mocno i boleśnie, podobnie jak cała rodzina, przeżyła śmierć syna w okresie stanu wojennego. W okresie już wolnej Polski Teresa Majchrzak, bardzo mocno związana z Solidarnością i obozem niepodległościowym, mocno walczyła o prawdę tamtych bolesnych chwil.

Jarosław Lange mówi, że Teresa Majchrzak aktywnie uczestniczyła w budowaniu niepodległościowego i demokratycznego państwa po 1990 roku.

Teresa Majchrzak od samego początku była osobą, która w sposób szczególny pokazywała determinację i walkę - z jednej strony o prawdę, a z drugiej strony o to, co nazywamy wolną Polską. To jest przeogromna strata.

Teresa Majchrzak była również związana ze środowiskami kombatanckimi.

*****

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 31 marca 2021 r. o godz. 13:50 na cmentarzu junikowskim.

Msza św. odprawiona zostanie w kościele pw. Objawienia Pańskiego, ul. Miastkowska 128/132 Poznań-Ławica, o godz. 12:30.