Wizyta przedstawicieli Electricite de France w ENEI (12.01.2011)

Na pierwszym w 2011 roku posiedzeniu spotkali się członkowie Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea. Obrady Komisji zbiegły się z wizytą przedstawicieli Electricite de France (EDF) zainteresowanych kupnem Enei.

Tematyka obrad miała pokrywać się z tematyką planowanego na 12 stycznia 2011 spotkania z Zarządem Enea S.A. Niestety strona pracodawcy po raz kolejny zmieniła wcześniejsze ustalenia i przesunęła termin spotkania na 19 stycznia. Sprawy poruszane podczas zebrania: prywatyzacja ,akcje pracownicze-pozwy do Sądów, strategia Enea-restrukturyzacja, ubezpieczenia grupowe, plan działalności socjalnej, sprawy płacowe -tabele wynagrodzeń na 2011 r.

W przerwie obrad członkowie MK w obecności mediów wyrazili swoja dezaprobatę wobec planów dalszej prywatyzacji Enei. Prezydium MK udało się też do siedziby Zarządu Enea S.A. gdzie trwało spotkanie z delegacją EDF i wyraziło wolę uczestniczenia w tym spotkaniu. Niestety naszych przedstawicieli nie wpuszczono na salę w której odbywało się spotkanie. Członkowie MK postanowili poczekać na przedstawicieli EDF przy głównym wejściu do Enea. Francuska delegacja opuściła siedzibę Enei bocznym wyjściem nie chcąc się spotkać z przedstawicielami załogi. Jednak na ulicy gdzie zaparkowane były samochody udało nam się dotrzeć do przedstawicieli EDF. Flagi narodowe i Solidarności oraz plakaty jasno dały znać stronie francuskiej o braku zgody przedstawicieli załogi a na przepaństwowienie Enei .

Źródło: http://www.solidarnosc.gorzow.enea.pl

 

REGION WIELKOPOLSKA NSZZ SOLIDARNOŚĆ ul. Metalowa 7,  60-118 Poznań   tel. 61 853-08-60 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.