WZD VIII

VIII SESJA WZD REGIONU WIELKOPOLSKA

NSZZ "Solidarność"

28 LISTOPADA 1997

(KADENCJA 1995-1998)

 

 

STANOWISKA

 

Stanowisko nr 1/1997

w sprawie powołania Macieja Musiała na stanowisko Wojewody Poznańskiego

Delegaci nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność" zebrani w dniu 28 listopada 1997 r. zwracają sie do Pana Premiera o powołanie Macieja Musiała na stanowisko Wojewody Poznańskiego.

Kolega Maciej Musiał jest znanym w Wielkopolsce działaczem naszego Związku, znanym z uczciwości i z wielkiego zaangażowania w pracę na rzecz Niepodległej Polski.

Godnie i kompetentnie piastował stanowiska państwowe.

Jesteśmy dumni, że możemy poprzeć tę kandydaturę.

 

Stanowisko nr 2/1997

w sprawie sowieckiej gwiazdy na Cytadeli Poznańskiej

Walne Zebranie Delegatów Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność" z dezaprobatą ocenia decyzję wojewody poznańskiego Włodzimierza Łęckiego przywrócenia sowieckiej gwiazdy na stokach Cytadeli Poznańskiej.

Uważamy, że uleganie naciskom obcego państwa i pokątne umieszczanie symbolu ucisku i zniewolenia narodu polskiego jest sprzeczne z podstawowymi zasadami funkcjonowania suwerennej III Rzeczypospolitej i jej wolnych obywateli.

 


APELE

 

Apel

w sprawie negocjowania najniższego wynagrodzenia


Delegaci nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność" zebrani w dniu 28 listopada 1997 r. zobowiązują przedstawicieli NSZZ „S" uczestniczących w Komisji Trójstronnej do negocjacji co kwartał poziomu najniższego wynagrodzenia.

REGION WIELKOPOLSKA NSZZ SOLIDARNOŚĆ ul. Metalowa 7,  60-118 Poznań   tel. 61 853-08-60 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.