Solidarność Wielkopolska

Tradycyjnie już z początkiem nowego roku członkowie Wielkopolskiej „Solidarności” spotkali się w Pałacu Działyńskich w Poznaniu aby przełamać się opłatkiem. Był czas refleksji nad tym co wydarzyło się w minionym roku nie tylko w Polsce, ale i za naszą wschodnią granicą oraz tym co przyniesie rozpoczęty właśnie rok 2023. Na zaproszenie „S” odpowiedzieli przedstawiciele władz miejskich, samorządowych i wojewódzkich oraz instytucji, z którymi Związek ściśle współpracuje. Duszpasterską posługę sprawował kapelan wielkopolskiej Solidarności ks. Tadeusz Magas, a do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek zachęcał zespół wokalny „Kosy” pod batutą Karoliny Piotrowskiej -Sobczak.
Przełamując się opłatkiem, związkowcy życzyli sobie pokoju oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku przepełnionym życzliwością i solidarnością.