OFERTA SZKOLEŃ

PLAN SZKOLEŃ

wrzesień – grudzień 2017

WRZESIEŃ 2017

Kurs językowy: ANGIELSKI DLA ZWIĄZKOWCÓW 2017/ 2018 lub NIEMIECKI DLA ZWIĄZKOWCÓW 2017/2018 - zapisy do 27 października!

Szczegóły zapisów.

PAŹDZIERNIK 2017

Szkolenie warsztatowe:

- prawo pracy – nowelizacje

- psychostres, przeciwdziałanie mobbingowi, postępowanie w sytuacji mobbingu, zasady powoływania komisji antymobbingowej – dobre praktyki

TERMIN: 18 -19 października (śr. – czw.), godz. 09:00 – 17:00, szkolenie dwudniowe

UCZESTNICY: szkolenie okresowe dla SIP oraz związkowców zrzeszonych w Regionie Wielkopolska NSZZ „Solidarność”,

MIEJSCE: Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, ul. Metalowa 7, Poznań

Szkolenie finansowane z budżetu zadania „Prawo w młodej firmie” realizowanego przez Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania oraz Punkt Konsultacyjny Stowarzyszenia OSA w Poznaniu.

POWADZĄCY: specjaliści Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Antymobbingowego – OSA oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu.

ZGŁOSZENIA: do 30 września 2017 r.

Formularz zgłoszeniowy prosimy składać osobiście w sekretariacie Zarządu Regionu lub przesłać skan na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

24-25 października 2017 - ogólnopolski  zjazd koordynatorów ds. bhp/sip

PROFESJONALIZM ORGANIZACJI ZAKŁADOWEJ – strategia na nową kadencję

NABóR ZAMKNIĘTY

TERMIN: 26 -27 października (czw. – pt.), godz. 09:00 -15:00, szkolenie dwudniowe

UCZESTNICY: po 3-4 osoby z organizacji zrzeszonych w Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność.

Uwaga! Max. 30 osób

CEL: - zaplanowanie strategii działania organizacji zakładowej na nową kadencję

- rozliczenie starej kadencji

- poprawa relacji interpersonalnych w organizacji zakładowej

MIEJSCE: Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, ul. Metalowa 7, Poznań

POWADZĄCY: Maria Kościńska - Dział Szkoleń Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

ZGŁOSZENIA: do 20 października 2017 r.

LISTOPAD 2017

ZAKŁADOWY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

TERMIN: 24 listopada (pt.), godz. 10:00 – 14:00

UCZESTNICY: osoby zrzeszone w NSZZ „Solidarność” Region Wlkp.

Uwaga! Max. 30 osób

CEL: Omówienie specyfiki ZFŚS i przygotowanie do rozmów z pracodawcą.

MIEJSCE: Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, ul. Metalowa 7, Poznań

POWADZĄCY: Dział Prawny, Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”

ZGŁOSZENIA: do 17 listopada 2017 r.

Formularz zgłoszeniowy prosimy składać w sekretariacie Zarządu Regionu lub przesłać skan na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZKOLENIE PODSTAWOWE DLA SIP

TERMIN: 29 - 30 listopada (śr. - czw.), godz. 09:00 – 15:00

UCZESTNICY: SIP z Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”,

POWADZĄCY: inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu

ZGŁOSZENIA: do 17 listopada 2017 r.

GRUDZIEŃ 2017

SZKOLENIE OKRESOWE SIP: przepisy o czasie pracy i sposobach zatrudniania

TERMIN: 07 grudnia 2016 r. (czw.), godz. 09:00 – 15:00

UCZESTNICY: osoby zrzeszone w NSZZ „Solidarność” Region Wlkp.

POWADZĄCY: inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu

ZGŁOSZENIA: do 30 listopada 2017 r.

BUDOWANIE SIŁY ORGANIAZCJI ZWIĄZKOWEJ

TERMIN: 11-12 grudnia (pon. – wt.) 2017 r. , start godz. 09:00, szkolenie dwudniowe z 1 noclegiem

UCZESTNICY: komisje NSZZ „Solidarność” z Regionu Wlkp.

Uwaga! Max. 20 osób

POWADZĄCY: Janusz Zabiega - Dział Szkoleń Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

MIEJSCE: Hotel Niedźwiedź, ul. Wczasowa 20, Nowy Dębiec, dojazd we własnym zakresie

OPŁATA: 120 zł od uczestnika płatne bezpośrednio na miejscu szkolenia. Możliwość wystawienia przez hotel faktury na organizację.

Uwaga! Dla osób z nowych organizacji zarejestrowanych w okresie grudzień 2016 – listopad 2017 r. szkolenie jest bezpłatne.

ZGŁOSZENIA: do 30 listopada 2017 r.