OFERTA SZKOLEŃ

PLAN SZKOLEŃ

luty – czerwiec 2019

Uwaga: ze względu na roczny urlop dotychczasowej osoby odpowiedzialnej za organizację szkoleń

(Agnieszki Mińkowskiej)

prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych i ewentualny kontakt ws. szkoleń

wyłącznie na adres e-mailowy:

Zastępstwo pełni Anna Wegner, kom. 694 604 607 (pon – pt. godz. 8.00 – 16.00).

LUTY 2019

PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE (PPK) – CO WARTO WIEDZIEĆ O PRZYSZŁEJ EMERYTURZE

TERMIN: 19 lutego (wtorek) 2019, godz. 10:00 – 14:00

MIEJSCE: Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, ul. Metalowa 7, Poznań

PROWADZĄCY: specjalista do spraw ubezpieczeń: Ewa Dutkiewicz, Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”

ZGŁOSZENIA: do 14 lutego 2019 r.

Formularz zgłoszeniowy prosimy składać osobiście w sekretariacie Zarządu Regionu lub przesłać skan na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZKOLENIE OKRESOWE SIP:  Informacja o programach prewencyjnych Państwowej Inspekcji Pracy i promocji ochrony pracy w ramach współpracy ze Społeczną Inspekcją Pracy - NABÓR ZAMKNIĘTY

Spotkanie noworoczne z Okręgową Inspektor Pracy – Stanisławą Ziółkowską

TERMIN: 22 lutego (piątek) 2019, godz. 10:00 – 15:00

Uwaga: max 25 osób

POWADZĄCY: inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu

ZGŁOSZENIA: do 14 lutego 2018 r.

MARZEC 2019

ABC PRAWA PRACY I PRAWA ZWIĄZKOWEGO

TERMIN: 12 marca (wtorek) 2019, godz. 10:00 -14:00

MIEJSCE: Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, ul. Metalowa 7, Poznań

PROWADZĄCY: Dział Prawny, Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”

ZGŁOSZENIA: do 5 marca 2019 r.

NEGOCJACJE DLA ZWIĄZKOWCÓW

TERMIN: 20-22 marca (środa- piątek) 2019, godz. 09:00 – 16:00, szkolenie trzydniowe

Uwaga: max 20 osób

PROWADZĄCY: Jan Plata-Przechlewski, Dział Szkoleń Komisji Krajowej NSZZ

MIEJSCE: Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, ul. Metalowa 7, Poznań

ZGŁOSZENIA: do 10 marca 2019 r.

KWIECIEŃ 2019

SZKOLENIE MEDIALNE

TERMIN: 4 kwietnia (czwartek) 2019, godz. 09:00 – 15:00

Uwaga: max 18 osób

PROWADZĄCY: Dziennkarze mediów regionalnych

PROGRAM:

Wyszukiwanie newsa.

Wystąpienia publiczne.

Organizacja kontaktów z prasą.

Postępowianie w sytuacjach kryzysowych.

MIEJSCE: Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, ul. Metalowa 7, Poznań

ZGŁOSZENIA: do 20 marca 2019 r.

SZKOLENIE PODSTAWOWE DLA SPOŁECZNYCH INSPEKTORÓW PRACY

TERMIN: 11–12 kwietnia (czwartek-piątek) 2019, godz. 09:00 – 15:00, szkolenie dwudniowe

UCZESTNICY: SIP z Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”,

Uwaga: max. 30 osób

PROWADZĄCY: inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu

ZGŁOSZENIA: do 30 marca 2018 r.

PATOLOGIE W MIEJSCU PRACY - nabór zamknięty

TERMIN: 24-25 kwietnia (środa-czwartek) 2019, godz. 09:00 – 15:00, szkolenie dwudniowe

Uwaga: max 20 osób

PROWADZĄCY: Maryla Kościńska, Dział Szkoleń Komisji Krajowej NSZZ

MIEJSCE: Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, ul. Metalowa 7, Poznań

ZGŁOSZENIA: do 10 kwietnia 2019 r.

MAJ 2019

SZKOLENIE OKRESOWE: bezpieczna eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych, postępowanie powypadkowe - ćwiczenia praktyczne, zasady prowadzenia dokumentacji powypadkowej, orzecznictwo SN

TERMIN: 9-10 maja (czwartek-piątek) 2019, godz. 09:00 – 15:00, szkolenie dwudniowe

MIEJSCE: Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, ul. Metalowa 7, Poznań

POWADZĄCY: inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy oraz Specjalista do spraw ubezpieczeń społecznych Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”

ZGŁOSZENIA: do 25 kwietnia 2019 r.

ROZWÓJ ORGANIAZCJI ZWIĄZKOWEJ - szkolenie odwołane

TERMIN: 16 - 17 maja (czwartek-piątek) 2019, start godz. 09:00, szkolenie dwudniowe

UCZESTNICY: osoby zrzeszone w NSZZ „Solidarność” z Regionu Wlkp.

Uwaga: max 20 osób - zalecane zapisy kilkuosobowe z danej organizacji.

PROWADZĄCY: Janusz Zabiega - Dział Szkoleń Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

MIEJSCE: Hotel Niedźwiedź, ul. Wczasowa 20, Nowy Dębiec, dojazd we własnym zakresie

OPŁATA: 75 zł od uczestnika płatne bezpośrednio na miejscu szkolenia.

Możliwość wystawienia przez hotel faktury na organizację.

Uwaga: dla osób z nowych organizacji zarejestrowanych w okresie kwiecień 2018 – maj 2019 szkolenie jest bezpłatne.

ZGŁOSZENIA: do 30 kwietnia 2019 r.

Formularz zgłoszeniowy prosimy składać w sekretariacie Zarządu Regionu lub przesłać skan na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CZERWIEC 2019

ZAKŁADOWE UKŁADY ZBIOROWE PRACY

TERMIN: 6 czerwca (czwartek) 2019, godz. 10:00 – 14:00

Uwaga: max 30 osób

PROWADZĄCY: Dział Prawny, Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”

MIEJSCE: Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, ul. Metalowa 7, Poznań

ZGŁOSZENIA: do 20 maja 2019 r.